Termeni și condiții

Bun venit pe site-ul scoaladinvaliza.ro!

Termeni și condiții

Site-ul disponibil la domeniul https://www.scoaladinvaliza.ro/, inclusiv orice sub-pagină, va fi denumit în continuare “site-ul”.

Site-ul https://www.scoaladinvaliza.ro este proprietatea Fundaţiei World Vision România, persoană juridică română, autorizată să funcţioneze prin sentinţa civilă nr. 15/12.02.1997, pronunţată de Tribunalul Municipiului Bucureşti – Secţia Contencios Administrativ în dosarul nr. 23/F/1997, cod fiscal 9232411, cu sediul social în Str. Rotaşului, nr. 7, Bucureşti, Sector 1, denumită în continuare „WVR”.

Prezentul site pune la dispoziția vizitatorilor informații cu privire la activitatea, programele și la campaniile derulate de Fundația World Vision România în cadrul programului Şcoala din Valiză.

 

Site-ul conține știri, articole și alte materiale despre programul Şcoala din Valiză desfășurat de WVR pentru conectarea şcolilor din România rurală la educaţia digitală.

 

Prin intermediul site-ului, utilizatorii pot efectua donații pentru copiii beneficiari ai programului Şcoala din Valiză.

 

Prin accesarea sau folosirea site-ului, în orice mod, inclusiv simpla vizitare a acestui site, dumneavoastră acceptaţi fără limitări, restricţii sau excluderi, termenii şi condiţiile de utilizare stabilite.

Supunem atenţiei dumneavoastră și faptul că informaţiile conţinute în Termeni şi Condiţii, trebuie să fie citite prin raportare și la alte documente disponibile pe site, care tratează aspecte punctuale, precum Politica de confidenţialitate.

Drepturile de proprietate intelectuală asupra site-ului

World Vision Romania (WVR) este proprietarul exclusiv al tuturor drepturilor de proprietate intelectuală asupra conținutului acestui site, inclusiv, dar fără a se limita la: articole, texte, fotografii, ilustrații, muzică, clipuri audio și video, mărci comerciale, modele, grafică.

Conţinutul acestui site nu poate fi reprodus, distribuit sau publicat sub nici o formă sau prin orice mijloace, fără acordul prealabil scris al World Vision România. Nu aveţi dreptul să modificați, să vindeți, să distribuiți sau să creați lucrări derivate pe baza imaginilor și a informațiilor publicate pe acest site, în orice mod, fără aprobarea scrisă prealabilă din partea WVR, care poate fi obţinută trimiţând o solicitare la adresa de email: rom_office@wvi.org. Aceste reguli se aplică tuturor utilizatorilor site-ului, garantând în aceste condiţii, un drept neexclusiv, netransferabil şi limitat de accesare şi utilizare a site-ului.

WVR își rezervă dreptul de a modifica condițiile de utilizare și celelalte reguli care apar pe site. Orice modificare va fi adusă la cunoștința utilizatorilor prin publicarea pe site. Continuarea utilizării site-ului sau a oricărui material oferit prin intermediul acestuia constituie acceptul dumneavoastră privind aceste modificări.

Sunteți de acord să vă asigurați că toate materialele pe care le trimiteți sau le încărcați pe acest site sunt legale, decente și veridice, respectă toate legile și reglementările, nu încalcă drepturile de proprietate intelectuală sau alte drepturi ale noastre sau ale unei terțe părți, nu sunt defăimătoare, înșelătoare sau în alt mod inacceptabil și fără erori sau viruși. Sunteți și rămâneți în orice moment singurul responsabil pentru materialele furnizate de dvs. Sunteți de acord să nu utilizați acest site pentru a publica informații sau date personale referitoare la o terță parte.

Utilizând acest site, sunteți de acord:

Confidenţialitatea datelor dumneavoastră cu caracter personal procesate prin intermediul acestui site constituie o prioritate pentru noi.

Prin intermediul site-ului sunt colectate date cu caracter personal ale utilizatorilor care furnizează voluntar aceste informaţii, prin intermediul procedurii de înregistrare pe site, prin completarea formularelor online de donații sau prin abonarea la newslettere.

Atunci când este necesar, vă vom solicita informații care vă identifică personal sau care ne oferă posibilitatea de a vă contacta. Aceste informații sunt utilizate pentru alcătuirea unor statistici generale și observarea celor mai vizitate pagini. În cazul în care ați făcut o donație către organizația noastră vom stoca datele furnizate de dumneavoastră și, cu acordul dumneavoastră,  le vom folosi pentru a vă notifica despre activitatea desfăşurată în cadrul programului Şcoala din Valiză.

Prelucrarea datelor cu caracter personal se realizează în conformitate cu Regulamentul (UE) 2016/679 al Parlamentului European şi al Consiliului din 27 aprilie 2016 privind protecţia persoanelor fizice în ceea ce priveşte prelucrarea datelor cu caracter personal şi privind libera circulaţie a acestor date şi de abrogare a Directivei 95/46/CE („Regulamentul general privind protecţia datelor” sau „GDPR”), Legea nr. 190/2018 privind măsuri de punere în aplicare a GDPR şi legislaţia naţională aplicabilă.

Detaliile privind prelucrarea de către WVR a datelor cu caracter personal, drepturile de care dispuneţi în raport cu modul de prelucrare a datelor de către noi, modalitatea de exercitare a drepturilor dumneavoastră reglementate prin Regulamentul UE 2016/649, precum şi alte informaţii relevante cu privire la acest aspect sunt disponibile în Politica de confidențialitate Prin livrarea oricăror date personale pe acest site, sunteți de acord că aceste date vor fi prelucrate în conformitate cu prevederile Politicii noastre de confidențialitate.

WVR  se obligă să nu facă publice datele cu caracter personal pe care le furnizaţi prin intermediul site-ului şi să nu le divulge unei părţi terţe, dacă aceasta nu se află printre partenerii agreaţi, decât în condițiile impuse de lege.

Folosim datele dumneavoastră personale în următoarele scopuri:

 

Prin intermediul site-ului scoaladinvaliza.ro puteți efectua donații pentru copiii beneficiari din programul Şcoala din valiză, în cadrul campaniilor active.

Procesarea donațiilor efectuate online, cu cardul,  se face de către EuroPayment Services S.R.L., de pe o pagină securizată. Dacă aveți întrebări legate de plata online, vă rugăm să vă adresați EuroPayment Services S.R.L., la adresa de email support@euplatesc.ro sau la numărul de telefon +40 371 335 807.

Întreaga responsabilitate privind procesarea donațiilor online revine EuroPayment Services S.R.L. și băncilor/instituțiilor financiare emitente ale cardurilor utilizate de dumneavoastră.

 

Site-ul poate conține legături către site-uri web și resurse care nu sunt proprietatea WVR.

WVR nu are niciun control asupra acestor site-uri web și a resurselor găsite în acestea și, prin urmare, nu va fi răspunzătoare pentru disponibilitatea acestor site-uri web, nici pentru conținutul, publicitatea, serviciile, software-ul, informațiile sau alte materiale disponibile pe sau prin aceste site-uri web. WVR nu este răspunzătoare pentru pagubele survenite, eventualele efecte negative asupra utilizatorului sau alte daune morale și patrimoniale cauzate sau legate de orice conținut, publicitate, servicii, software, informații sau alte materiale disponibile pe sau prin intermediul acestor site-uri web. WVR nu este răspunzătoare pentru funcționalitatea sau performanțele, de exemplu, a software-ului descărcat de pe aceste site-uri sau pentru încălcarea drepturilor de proprietate intelectuală sau a altor drepturi care apar prin aceste site-uri sau prin utilizarea acestor site-uri web. Accesând site-urile indicate, confirmați că ați înțeles posibilele consecințe ale accesării site-urilor indicate și acceptați termenii și condițiile enunțate mai sus.

[ultimate_gdpr_terms_accept]