Școala Gimnazială Mologești

Comuna Laloșu, județul Vâlcea

Școala Gimnazială Mologești se află în comuna Laloșu, la 90 de km de Râmnicu Vâlcea.

Una dintre prioritățile școlii este promovarea profesorilor cu rezultate deosebite, acest lucru motivându-i să fie adevărate modele pentru elevii lor. Școala își propune să atragă parteneri educaționali pentru a crea elevilor experiențe de învățare diverse, care să-i ajute să se dezvolte armonios, pe planuri multiple.

Pentru Școala Gimnazială din Mologești este deosebit de importantă asigurarea accesului tuturor elevilor la tehnologia modernă, acesta fiind și motivul accesării programului „Școala din valiză”.

Fiind o zonă vulnerabilă, accesul elevilor la educația digitală este limitat, iar prin „Școala din valiză” au șansa să-și dezvolte competențele digitale într-un mod interactiv.

Director: Mariana Roșu
Date de contact: 0250/769.373, scoalamologesti@yahoo.com