Școala Gimnazială Golăiești

Comuna Golăiești, județul Iași

Context

Școala Gimnazială Golăiești se află în județul Iași, în apropierea reședinței de județ. Deși se află în mediul rural, școala a încurajat mereu desfășurarea lecțiilor într-o manieră interactivă, cu implicarea constantă a elevilor.

Cadrele didactice sunt cu preponderență oameni care fac în fiecare zi naveta pentru a contribui la educația copiilor din comunitatea Golăiești și din împrejurimi.

Școala a devenit parte din programul „Școala din valiză” pentru a da elevilor ocazia să învețe după cele mai noi metode, prin pregătirea cadrelor didactice și prin lecțiile digitale interactive create în platformă.

Conducerea școlii observă un progres impresionant în rândul elevilor în perioada în care valiza a fost folosită în activitatea didactică, aceștia fiind mai motivați să participe la ore, mereu nerăbdători să afle lucruri noi și să folosească din nou instrumentele digitale.

Număr de elevi: 350
Număr de cadre didactice: 30
Director: Stela Florică
Date de contact: 0232/246.966

 

Școala Gimnazială Golăiești