Școala din valiză

www.scoaladinvaliza.ro

Vino în echipa de SUPEREROI ai educaţiei digitale!

Eşti profesor sau director al unei şcoli de stat?

Îţi doreşti să faci parte dintr-un proiect de educaţie digitală complex?

Ai nimerit în locul potrivit, pentru că vrem să ne extindem echipa de SUPEREROI! Înscrie-ţi şcoala până pe 28 iunie în runda publică de selecţie a proiectului Şcoala din Valiză.

35 de şcoli vor fi selectate pentru a face parte din proiect în anul şcolar 2020-2021.

Şcoala din Valiză înseamnă o abordare de tip 360 de grade a educaţiei digitale. Proiectul susţine profesorii și elevii din mediul rural să-şi dezvolte abilităţile digitale prin acces gratuit la platforma de e-learning www.scoaladinvaliza.ro, la o valiză tehnologică dotată cu tablete și laptop și la internet, dar și prin formarea profesională continuă a cadrelor didactice.

ÎMPREUNĂ transformăm şcoala şi o pregătim pentru viitor!

Îi ajutăm pe profesori să fie mai încrezători în forțele proprii, să creeze și să susțină lecții digitale interactive. Împreună cu aceștia, îi sprijinim pe elevi să fie pregătiți pentru o piață a muncii dominată tot mai mult de tehnologie.

Înscrie-ţi şcoala în proiectul Şcoala din Valiză

Mai ai nevoie de motive să aplici?

Ghidul solicitantului

Toate detaliile despre procesul de selecţie şi despre proiect pot fi găsite în Ghidul Solicitantului

Platformă de eLearning

Resurse educaționale

Comunitate școlară

Investim în profesori

Traininguri pentru utilizarea instrumentelor digitale

Ateliere cu angajații Vodafone sau parteneri ai proiectului pentru dezvoltarea abilităților digitale, integrarea metodelor non-formale în predare, soft skills și design thinking.

Ateliere de dezvoltare personală

Posibiltatea participării la concursurile oganizate în cadrului proiectului;

Validarea activității în cadrului proiectului prin adeverințe, diplome, recomandări

Investim în infrastructură digitală

Laptop-uri, tablete, internet  în fiecare şcoală

Acces gratuit la conținut digital și instrumente interactive de predare digitală   formală și non-formală